NARKOTYKI [SPECIAL] – Najciekawsze Fragmenty – Walka z Mafią 2014 Lektor PL FILM DOKUMENTALNYTytuł Filmu: Drugs Inc.: Breakdown / NARKOTYKI – Najciekawsze Fragmenty – Walka z Mafią Gatunek Filmu: Dokumentalny Kraj Produkcji: USA / Wielka …

8 Comments

 1. El Chapo skazany. Szef kartelu narkotykowego Sinaloa usłyszy wyrok dożywocia. Kim jest Joaquin Guzman Loera?
  13.02.2019 12:02
  AKTUALIZACJA: 13.02.2019 12:23
  POLSKA
  kj

  El Chapo skazany. Joaquin Guzman Loera, po 11 tygodniach procesu, usłyszy prawdopodobnie wyrok dożywocia. Ława przysięgłych uznała go winnym zarzucanych mu czynów. A lista jest długa.

  EL CHAPO SKAZANY
  El Chapo został uznany winnym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i handel narkotykami, dzięki któremu zbił majątek szacowany na 14 mld dolarów. Ponad to oskarżony został o spiskowanie w celu zamordowania rywali, liczne zabójstwa i zlecanie zabójstw funkcjonariuszy organów ścigania oraz członków konkurencyjnych gangów.

  Wśród 56 świadków znalazł się były ochroniarz El Chapo, który zeznał, że oskarżony osobiście torturował swoje ofiary. Obrona El Chapo utrzymywała, że ich klient jest jedynie kozłem ofiarnym przeżartych korupcją władz Meksyku, a prawdziwym szefem kartelu jest pozostający na wolności Ismael "El Mayo" Zambada.

  EL CHAPO – RODZINNY NARKOBIZNES
  Można powiedzieć, że Joaquin Guzman Loera "musiał" zostać bossem narkotykowym. Jego ojciec oficjalnie był rolnikiem. Zajmował się uprawą maku, który jest niezbędny do produkcji opium i heroiny. Sprzedażą tych narkotyków zajmował się jego wuj Pedro Avilés Pérez, a młody Joaquin niejako uczył się tego "fachu". Perez został zastrzelony w 1978 roku, a Guzman dołączył do kartelu Jalisco z Guadalajary. Dość szybko piął się w hierarchii gangu.

  W 1989 r. szef grupy Miguel Ángel Félix Gallardo trafił do więzienia, a El Chapo przejął kontrolę nad częścią gangu i stworzył swój własny kartel. Nazwał go Sinaloa na cześć rodzinnego stanu. Jako jeden z liderów grupy zajmował się masowym przemytem narkotyków na teren Stanów Zjednoczonych. Zbudował linię produkcyjną, na której narkotyki pakowano do puszek z napisem „chili” i oficjalnie eksportowano do USA. Wybudował sieć tuneli łączących Meksyk ze Stanami, otworzył regularne połączenia przemytniczych samolotów, korzystał też z łodzi podwodnych.

  PIERWSZE ARESZTOWANIE
  Pierwszy raz został schwytany w 1993 roku na granicy Meksyku z Gwatemalą. Wyrok 20 lat więzienia odsiadywał w Federalnym Ośrodku Readaptacji Społecznej nr 1 „Altiplano” skąd cały czas rządził kartelem. Dwa lata później aresztowano innego z liderów gangu, Héctora Luisa Palmy Salazara. Wówczas El Chapo został samodzielnym szefem. W tym samym roku został przeniesiony do więzienia „Puente Grande” koło Tonali.

  UCIECZKA Z WIĘZIENIA
  W 2001 roku meksykański Narodowy Sąd Najwyższy zgodził się na ekstradycję El Chapo do Stanów Zjednoczonych. Tam Guzmanowi groziła kara śmierci. Do ekstradycji jednak nie doszło, bo El Chapo… uciekł z więzienia dzień po ogłoszeniu wyroku. Oficjalną wersją jest ta, że ukrył się w wózku z brudnymi ubraniami. Najprawdopodobniej jednak pomogli mu przekupieni strażnicy. Wszczęto postępowanie, które wykazało, że w jego ucieczkę zamieszanych było ponad 70 osób, w tym 15 funkcjonariuszy systemu więziennego.

  CZYTAJ TAKŻE: KOSZULKI Z „EL CHAPO" HITEM W MEKSYKU [VIDEO]

  Po ucieczce El Chapo zajął się rozwijaniem swojego narkobiznesu. Sinaloa zaczęła funkcjonować w 36 państwach świata. Do produkcji heroiny i marihuany na terenie Meksyku doszedł przemyt kokainy z Kolumbii i metaamfetaminy z Tajlandii. W Gwatemali przerzucał narkotyki z Ameryki Południowej na teren USA i Europy.

  CZYTAJ TAKŻE: SZLAK UCIECZKI "EL CHAPO". TYM TUNELEM WYDOSTAŁ SIĘ NA WOLNOŚĆ

  EL CHAPO EKSTRADYCJA
  22 lutego 2014 roku El Chapo został złapany niedaleko miasta Mazatlán przez funkcjonariuszy meksykańskiej marynarki wojennej. Został osadzony w Federalnym Ośrodku Readaptacji Społecznej nr 1 „La Palma” koło Toluki, w którym przebywał już wcześniej. 11 lipca 2015 uciekł przez tunel wydrążony przez jego ludzi.

  Ponownie zatrzymany został 8 stycznia 2016 w mieście Los Mochis w stanie Sinaloa przez żołnierzy marynarki wojennej. 19 stycznia 2017 został poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

  EL CHAPO SERIAL
  Historia El Chapo jest na tyle fascynująca, że powstał serial i jego życiu i narkobiznesie. Serial "El Chapo" swoją premierę miał 23 kwietnia 2017. Powstały 3 sezony liczące łącznie 35 odcinków. W rolę El Chapo wcielił się Marco de la O.

  https://polskatimes.pl/el-chapo-skazany-szef-kartelu-narkotykowego-sinaloa-uslyszy-wyrok-dozywocia-kim-jest-joaquin-guzman-loera/ar/13885323

  Dziękuję Ci, moja Najukochańsza i Najdroższa LAURECZKO, za ten specjalny odcinek o narkotykach. Serdecznie Cię Pozdrawiam, moje Piękne i Śliczne ☀🔆 Przesyłam Moc Gorących 😘😘💋💋 oraz Życzeń Wszystkiego Dobrego.
  👍👍👍👍📽️📽️📽️📽️🎬🎬🎬🎬🎥🎥🎥🎥😺😺😺😺🖤🖤🖤🖤😽😽😽😽👸👸👸👸💗💗💗💗🧞🧞🧞🧞🤗🤗🤗🤗💚💚💚💚😼😼😼😼💙💙💙💙🐅🐅🐅🐅🖤🖤🖤🖤👌👌👌👌

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*